II LO Sandomierz
Poniedziałek, 23.04.2018
Nawigacja
Matura 2018
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2018/2019

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
Ogólnopolski Tydzień Kariery 2017 w II LO

W dniach od 16 do 20 października 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbyły się warsztaty i prelekcje w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017.

16 października uczniowie klasy IIIa i IIIc uczestniczyli w warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego poprowadzonych przez doradców zawodowych PUP w Sandomierzu: p. L. Myl i p. E. Miłek.

17 października doradcy zawodowi II LO, p. Katarzyna Duda i p. Joanna Harkot poprowadziły warsztaty multimedialne dot. autoprezentacji i kompetencji zawodowych, w których wzięli czynny udział uczniowie klas: IIIb i IIId.

18 października prelekcję "Pasja staje się życiem, życie staje się pasją" dla klasy IIIc wygłosił p. Robert Pytka, kanclerz Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu UJK w Kielcach. Natomiast klasa IIIa wysłuchała informacji na temat wykształcenia technicznego i kompetencji inżynierskich niezbędnych do uzyskania sartsfakcjonującego zatrudnienia, przedstawionych przez dyrektora II LO p. Romana Ryńskiego.

19 października uczniowie klasy IIId uczestniczyli w prelekcji "Czy podróżowanie może być sposobem na życie?" przedstawionej przez p. Marka Łygasa z PTTK w Sandomierzu, a uczniowie klasy IIIb w prelekcji Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu UJK w Kielcach p. dr Małgorzaty Makowskiej-Brzychczyk pt. "Przyszywanie odciętej głowy, czyli dylematy człowieka współczesnego".

20 października odbyły się dwie prelekcje. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klasy IIIb, a została ona wygłoszona przez p. Beatę Zając Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie, i dotyczyła zarządzania oświatą oraz kompetencji psychologiczno-pedagogicznych będących przepustką do zatrudnienia humanisty na współczesnym rynku pracy. Natomiast kolejna prelekcja, w której wzięli udział uczniowie klasy IIId, pt. "Kompetencje instruktażowe i transportowe na współczesnym rynku pracy"  przeprowadzona została przez p. Piotra Gronka reprezentującego WORD Tarnobrzeg.

Wszystkim prelegentom biorącym udział w Tygodniu Kariery organizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie warsztatów i prelekcji. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas inicjatywy przygotują uczniów do aktywnego i świadomego kształtowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz do świadomego wejścia na rynek pracy.

Koordynatorki OTK 2017 w II LO
Katarzyna Duda i Joanna Harkot

Fotografie


kasia dnia 25.10.2017 · Drukuj
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Z wszystkich ludzkich rzeczy tylko wiedza jest nieśmiertelna.
Plutarch
Sponsorzy


Odliczanie
Pozostało jeszcze
60 dni
do wakacji !
6933912 Unikalnych wizyt