II LO Sandomierz
Poniedziałek, 23.04.2018
Nawigacja
Matura 2018
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2018/2019

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
BIEG Z "MARZANNĄ"
W środę, 21 marca 2018 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu z Marzanną, organizowanym przez MOSiR w Sandomierzu.
Trasa tegorocznego biegu rozpoczynała się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego, wiodła przez Park Piszczele do Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego. Dystans jaki pokonali biegacze wyniósł 3km. Na Bulwarze reprezentacje szkół zaprezentowały własnoręcznie wykonane „Marzanny”. W ten sposób symbolicznie pożegnaliśmy zimę bye

Admin dnia 27.03.2018 · Drukuj
Wyjazd na narty
Narty w Puławach


Wyjazd na narty do Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych. 2 marca 2018 r. młodzież II LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Pani Diany Kozioł i Pana Piotra Berasia wzięła udział w jednodniowym wyjeździe na narty.
Filip Wesołowski , Michał Wrona , Kacper Wiśniewski, Dawid Modras, Tomasz Morgaś, Marta Nowak, Michał Broda, Mateusz Łubowski, Kinga Szczęsna, Anna Szymańska, Krzysztof Woźniak, Jakub Lipko, Natalia Kordyka, Izabela Żuraw, Kinga Ciszkiewicz, Karolina Zawada, Magda Kapusta, Joanna Orawiec, Kacper Leśniak i Kamil Sobczyk świetnie się bawili i doskonalili technikę jazdy na nartach i desce snowboardowej.

Admin dnia 20.03.2018 · Drukuj
Poranek zdrowia młodej kobiety
„Recepta na zdrowie kobiety” to temat zajęć otwartych z biologii przeprowadzonych dnia 16 marca br. w klasie II o profilu biologiczno-chemicznym. Na lekcji gościliśmy panie z sandomierskiego klubu Świętokrzyskiego Oddziału Amazonek oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Panie przeprowadziły warsztaty dotyczące profilaktyki raka piersi i innych nowotworów występujących u kobiet. Uczennice klasy III profilu biologiczno-chemicznego – „asystentki” nauczyciela, pokazały prezentację o genetycznym podłożu nowotworów na podstawie materiałów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
W lekcji otwartej uczestniczyli również nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali materiały edukacyjne. W ten sposób upowszechniamy świadomość profilaktyki zdrowia w środowisku szkolnym, rodzinnym i lokalnym. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja wiosennych koktajli zdrowia przygotowanych przez Olę Kamudę, Roksanę Terlecką, Annę Kapałę i Michalinę Toś.
Zajęcia te są integralną częścią realizowanego w szkole programu pierwotnej prewencji nowotworów.

Admin dnia 19.03.2018 · Drukuj
XI Powiatowe Targi Edukacyjne
Dnia 15 marca 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne. Jak co roku, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele znanych uczelni wyższych z regionu.

Admin dnia 15.03.2018 · Drukuj
Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
W poniedziałek, 12 marca br., odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowany przez Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych. Patronat nad zawodami objął Starosta Sandomierski, Pan Stanisław Masternak. Reprezentantki II LO w składzie: Karolina Gromada, Wiktoria Gromada, Karolina Piorun, Antonina Snopek, Natalia Wojnarowska, Julia Bryła, Agnieszka Kominek, Anna Kolasińska, Izabela Chruściel i Małgorzata Zioło zajęły II miejsce!

clapSerdecznie gratulujemy i dziękujemy zawodniczkom oraz nauczycielom wychowania fizycznego!clap

Admin dnia 14.03.2018 · Drukuj
Strona 2 z 54 < 1 2 3 4 5 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Wielki płomień rodzi się z małej iskry.
Dante
Sponsorzy


Odliczanie
Pozostało jeszcze
60 dni
do wakacji !
6933944 Unikalnych wizyt